Kapat
Giriş Yap
GAU Network etki alanından hesabınızda oturum açın.
Kaydınız yok mu? Şimdi Kaydolun !
Giriş Yap :  
Kullanıcı Adı : Kullanıcı adımı unuttum
Şifre : Şifremi Unuttum
Üye değil misiniz? Şimdi kaydolun!
Kullancı Adı : GAU Web Mail  
Adım Soyadım :
E-Mail Adresim :
Kayıt Ol : GAU Web Mail  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğenci Mail  
Öğrenci Numaranız :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kullanıcı Adı : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Şifre : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kullanıcı Adı : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kayıt Ol : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :

DEKANIN MESAJI

Sevgili Gençler!

Girne Amerikan Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde eğitim faaliyeti sürdüren pek çok hukuk fakültesinden biridir.

Diğer bütün hukuk fakülteleri ile ortak bir amacı paylaşır: Hukuk eğitimi vermek, hukuk sistemine hukukun değişik alanlarında katkı sunacak iyi hukukçular yetiştirmek.

Girne Amerikan Üniversitesi Hukuk Fakültesi olarak bu amaca ulaşmak için izleyeceğimiz yol, kullanacağımız yöntemler ve bir de amaca yürürken taşıdığımız heyecan ve iyiniyetle fark edilmek istiyoruz.

Çok profesyonel bir çalışma ortamında, amatör ruhla bir çalışma iklimi yaratarak yolumuzda yürüyoruz.

Kendi uzmanlık alanlarında son derece donanımlı hocalarımız,

Huzur, düzen ve güvenlik içinde yaşadığımız fiziki mekânlarımız,

Kendilerine sevgi, ilgi ve bilgi ile yaklaşmayı ilke edindiğimiz; beyinlerine giden yolun gönüllerinden geçtiğini bildiğimiz öğrencilerimizle,

Öğrencilerimizin her sorununa canla başla çözüm arayan ve bulan idari personelimizle buradayız.

Öğrencilerimizi, hukuk bilgilerini hukuk bilinci ve ahlâkı ile taçlandıracakları bir eğitim anlayışı içinde yetiştirmeye çalışıyoruz.

Çünkü biliyoruz ki iyi hukukçu, insanlığa ve yaşama sadece hukuk bilgisi ile değil, sahip olduğu hukuk bilinci ve ahlâkı ile de katkı sunandır.

Öğrencilerimiz, ailelerinin bize emanetidir. Her eğitim kurumunda eşit değer ve himaye görmek haklarıdır. Girne Amerikan Üniversitesi Hukuk Fakültesi, öğrencilerimizin bu en doğal haklarının teminatıdır. Herbiri bizim için çok değerlidir.Onları seviyoruz. Memnuniyetlerini kazanmayı, sevinçle ve gururla ifa edeceğimiz bir görev biliyoruz. Bu görevi, az bilgiyi çok notla ödüllendirerek değil, başarısızlığı ve tembelliği teşvik ederek değil; iyi öğreterek, iyi eğitirek, bilgilerini iyi ve adil ölçerek, sınav başarı ya da başarısızlıklarının sebepleri konusunda doğru ve şeffaf bilgilendirme yöntemlerini uygulayarak yerine getirmeye çalışıyoruz.

İlk mezunlarımızı 2015-2016 öğretim dönemi sonunda verdik. Kanatlanıp hayata uçurduğumuz her öğrencimizi, sevgilerimiz ve dualarımızla uğurladık. Onları, başarıların efendisi olmaları için zaman zaman çalışmanın kölesi yaptık. Bizi hoşgörsünler; adalet dağıtmaya hazırlananlar terler, terlemelidirler.

“Adalet mülkün temelidir” sözünde anlamını bulduğu üzere, devletin varlık amacı ve simgesi adalettir. Yargı, devlette adaleti tesis etmek amacıyla geliştirilmiş bir fonksiyon, mahkemeler adaletin dağıtım mekanizmaları, savcılar ve avukatlar adalet savaşının kılıçları, yargıçlar adaletin sözcüsüdür. Her makam ve her kişi, sadece ve sadece devletin varlık sebebi ve temeli olan adaleti tesis amacıyla görevine odaklandığında insanlık kazanacaktır. Girne Amerikan Üniversitesi Hukuk Fakültesi, birinci sınıfta sevgiyle karşıladığı öğrencisini, bu bilinçle donatarak ve hukukun bilgisiyle besleyerek kapısından uğurlamayı kendisine amaç edinmiş bir eğitim kurumudur.

Çalışmanın, disiplinin ve dürüstlüğün ödüllendirildiği bir eğitim yuvası olma amacı ve misyonu ile hukuk eğitiminde yerimizi belirledik. Bu çatı altında öğretmen ve öğrenci olmanın mutluluğunu ve gururunu hep birlikte yaşayalım.Sevgilerimle

Dekan

Prof. Dr. Meltem DİKMEN CANİKLİOĞLU